Historie firmy

Na začátku byl vývoj směřován na výrobu bezpečné fixační klece pro skot. Její vývoj byl formován získáním prestižního ocenění na Mezinárodním veletrhu Techagro v Brně v roce 1998 (1. cena Grand Prix – Zlatá medaile).

V technologii fixace zvířat bylo pokračováno vývojem fixačních zařízení pro telata, ovce, koně a prasata. Dále se řešila nutnost vývoje fixačních klecí pro pastevní skot.

Dále byly vyvíjeny brusné kotouče, desinfekční rohože a vany a ochrana léčeného paznehtu.

Byla založena služba pro ošetření paznehtů, která i nadále působí v celorepublikovém měřítku i na území Polska a Slovenska.

Ve spolupráci s předními výzkumnými ústavy (Výzkumný ústav živočišné výroby, v.v.i. Praha / Uhříněves – Ing.Odlřich Doležal, DrSc., Veterinární a farmaceutickou univerzitou v Brně – doc. MVDr. Josef Illek, DrSc., MVDr Zdeěk Žert Csc, Dipl. ECVS) byl pod záštitou firmy zahájen pravidelný cyklus seminářů k odborné tematice, který se těšil velké oblibě (účast až 550 chovatelů) a s ním spojená metodická poradenská činnost.

I s postupně narůstající konkurencí jsme si udrželi vedoucí postavení na trhu. A to především díky detailnímu propojení vývoje s praxí.

Již 18 let jako jediná v republice pořádáme specializované paznehtářské kurzy, kde se zájemci učí tomuto řemeslu, a které končí certifikací.

V roce 2002 byla zahájena výstavba nového firemního sídla (6 000 m2) na zelené louce v obci Sadová u Hradce Králové, kde v těchto prostorách sídlí firma dodnes.

Součástí firmy je i farmářský obchod, který dodává cca 5 000 položek farmářům a chovatelům. Na všechny produkty byly zřízeny patenty a užitkové vzory. Jejich počet již přesáhl padesát.

V roce 2003 jsme získali Evropské prohlášení o shodě ke všem výrobkům, a proto výrobky označujeme bezpečnostním certifikátem CE.

V současné době působí zakladatel firmy - pan Petr Mikulka - jako poradce v řadě zemí, zejména v Rusku, na Ukrajině, v Polsku a na Slovensku.

Zaujal jsme Vás? Rádi byste se nás na něco zeptali, poradili se? Neváhejte nás kontaktovat!
Volejte 736 752 111. Použít můžete také e-mail petr.mikulka@tiscali.cz nebo tento kontaktní formulář.

Položky označené * jsou povinné.

Kontaktujte nás!

Potřebujete zajistit úpravu paznehtů, nebo běžnou péči o paznehty Vašich zvířat?
Kontaktujte nás!

  • Péče o paznehtyPetr Mikulka

  • Sadová 87
  • 503 15 Nechanice

Naši zákazníci

Přesvědčte se, že o naše služby a výrobky je zájem.

Služby paznehtářů

Prodané fixační klece

Maecenas fermentum

Pellentesque aliquam

Nullam viverra purus

Maecenas nec pulvinar leo

2015 © Petr Mikulka | Webdesign & SEO: www.eStudio.cz